עבודה בחו"ל

עבודה בקולומביה

עבודה בחו"ל > עבודה בדרום אמריקה > עבודה בקולומביה
עבודה בחו"ל
עבודות בשלל תחומים ומקצועות!
הצעות עבודה בכל רחבי העולם
לעבוד בצורה חוקית, מקצועית ומהנה
המיקומים האטרקטיביים והחזקים ביותר!

עבודה בקולומביה נחשבת להזדמנות פז לצעירים המחפשים עבודה בחו"ל, בעיקר לאלו שלא רוצים שהטיול שלהם יגמר. בכתבה הבאה אספנו מידע לגבי עבודה באחת המדינות המרתקות בעולם.

הרבה אנשים שחושבים לעבוד בחו"ל לא מעלים על דעתם שישנם מקומות נוספים שניתן לעבוד בהם מעבר לארה"ב או אירופה. ישנה אפשרות גם לבחור לעבוד ביעדים מלהיבים הרבה יותר, יעדים שבדרך כלל חושבים עליהם רק בקונוטציה של טיולים. אחד מהיעדים הללו הוא קולומביה.

עבודה בקולומביה לצעירים

קולומביה נחשבת בעיני רבים לאחת המדינות המעניינות בעולם. היא משלבת בתוכה אלמנטים רבים, שילוב בין ישן לחדש, עניים ועשירים, נופים בתוליים ועוצרי נשימה יחד עם פשיעה ובעיות סמים.

הניגודים הללו מושכים לקולומביה מבקרים רבים שפעמים רבות לא מסתפקים בשהות קצרה במדינה, רבים מהם מעונינים להמשיך ולספוג את התרבות המיוחדת, לטייל ולראות עוד נופים מרהיבים, לבלות בחברת חבר'ה צעירים ולהמשיך לפזז בפסטיבלים הצבעוניים. למטיילים שאחרי כמה חודשי טיול חשבון הבנק כבר לא כל כך מלא, עבודה בקולומביה לצעירים נותנת להם בדיוק את האפשרויות הללו.

אישור עבודה בקולומביה

בעלי דרכון ישראלי אומנם אינם צריכים ויזה בכדי לשהות בקולומביה, אולם בשביל למצוא עבודה בקולומביה חייבים להוציא ויזת עבודה. בעיקרון אסור לעבוד בקולומביה, במיוחד בעריה המרכזיות ללא אישור עבודה, אולם ישנם צעירים שעושים זאת בעיקר כאשר הם עובדים באיזו מסעדה ישראלית קטנה. אבל הקולומביאנים, כמו עמים רבים, לא תמיד סלחניים בנושא הזה, לכן חשוב להוציא אישור עבודה בקולומביה.

כמעט כל אחד יכול להוציא ויזת עבודה. עלות ויזת עבודה היא כ- 200$, והיא מאפשרת לעבוד בקולומביה עד שנה. לרוב, החברות הישראליות שמחפשות להעסיק צעירים ישראלים ידאגו בעצמן להוצאת אשרת עבודה בקולומביה בשביל העובד, במיוחד כאשר מדובר בחברות שעוסקות במכירות בקניונים ובעבודות אבטחה.

עבודות בקולומביה

צעירים ישראלים יכולים למצוא עבודה בקולומביה בכמה תחומים מרכזיים כאשר את מבחר עבודות בקולומביה ניתן לחלק באופן גס לעבודות מכירה ולעבודות שאינן קשורות במכירות.

עבודה במכירות

הצעות העבודה בקולומביה אינן שונות בהרבה מיעדים אחרים בעולם. גם בקולומביה, כמו במקומות אחרים, אחד התחומים הנפוצים הוא עבודה במכירות בקניונים בעגלות, בעיקר בבוגוטה, עיר הבירה של קולומביה. החברה הקולומבינית, כמו בהרבה מהמדינות הלטיניות במרכז ודרום אמריקה, בנויה ממעמדות ברורים. ניתן לראות את העוני ברחובות ולעומת זאת את האחוזות המפוארות בחלקים מסויימים של הבירה. שלא כמו בארץ, לקניונים בבוגוטה מגיעים אנשים מהמעמד הגבוה יותר, זאת אומרת אנשים שיש להם כסף לבזבז.

מעבר לעניין המעמדות, קולומביה נחשבת למדינה תיירותית מאוד, לכן קהל היעד של המכירות בעגלות הם גם התיירים שמגיעים לקולומביה. המוצרים העיקריים שנמכרים בעגלות הם מוצרי ים המלח, שנחשבים מאוד פופולאריים בעיקר בגלל העניין של הקולומביאניות באסתטיקה ויופי (כמו בהרבה מקומות בעולם).

עבודות נוספות בקולומביה

חוץ מתחום המכירות ישנן עבודות נוספות בקולומביה. מכיוון שבקולומביה רמת הפשיעה אינה מהנמוכות בעולם ישנו ביקוש רב למאבטחים. ניתן לעבוד בתור מאבטחים בבתיהם של עשירי בוגוטה, בספינות נופש, בבתים של הקהילה היהודית ובמוסדות ציבוריים. ניתן להרוויח סכומים יפים בעבודה מסוג זה בנוסף לתנאי המחייה הטובים.

מי שדובר ספרדית בסיסית יכול למצוא גם עבודה בקולומביה בתור מורה לאנגלית או לשפות זרות אחרות. המטיילים המושבעים יכולים גם למצוא עבודות מזדמנות בעסקים של ישראלים אחרים. בקולומביה ישנם עסקים ישראלים רבים, ממסעדות ישראליות, בתי הארחה ישראליים ועד לחברות טיולים.

מי שרוצה להישאר עדיין באווירת הטיול יכול לחפש עבודה בקולומביה בתור מלצר באחת המסעדות לדוגמה, אבל חשוב לדעת שבעבודות מסוג זה מרוויחים פחות מאשר במכירות או אבטחה.