עבודה בחו"ל

עבודה בארה"ב

עבודה בחו"ל > עבודה בארה"ב
עבודה בחו"ל
עבודות בשלל תחומים ומקצועות!
הצעות עבודה בכל רחבי העולם
לעבוד בצורה חוקית, מקצועית ומהנה
המיקומים האטרקטיביים והחזקים ביותר!
עבודה בארה"ב
מאז מלחמת העולם הראשונה ביססה ארה"ב את מעמדה האיתן, עד שהפכה לבסוף למה שהיא כיום  - מעצמת העל החזקה בתבל. עיניהם של צעירים שאפתנים נשואות אליה בתקווה לממש את האפשרויות הבלתי מוגבלות שהיא מציעה.

אין פלא שארץ ההזדמנויות הפכה ליעד המבוקש ביותר של עבודה בחו"ל, ומהגרים מרחבי העולם, ביניהם לא מעט ישראלים, מבקשים למצוא עבודה בארה"ב. אף שבמרוצת השנים התפתח שוק העבודות בחו"ל לשאר מדינות העולם, ארה"ב נשארה היעד המבוקש ביותר בקרב צעירים ישראלים.

עבודה חוקית בארה"ב

ישנם מספר דרכים למצוא עבודה חוקית בארה"ב ולהשיג את אשרת העבודה המיוחלת המאפשרת לעבוד באופן חוקי ללא כל חשש. דרך אחת היא הוצאת ויזה מסוג H2B שמאפשרת עבודה בארה"ב לתקופה של עד 10 חודשים. כמו כן, ויזת סטודנט, המוענקת למי שהתקבל למוסד לימודים רשמי ומוכר בארה"ב וברשותו כל האישורים, מאפשרת לעבוד חוקי במספר מקומות עבודה ולמספר שעות מצומצם. בנוסף, ניתן להנפיק ויזת עסקים או ויזת התמחות ועבודה לתקופה של 18 חודשים.

תחומי עבודה

כבר בשנות ה- 50 וה- 60 של המדינה היו מי שמאסו בקשיי החיים בישראל והחליטו לנסות את מזלם ולחפש עבודה בארצות הברית. התחומים המובילים באותה תקופה היו עבודה בקבלנות בניין ועבודה כנהגי מוניות.

ככל שעברו השנים, הכפר הגלובלי גדל, הטיסות נעשו זמינות מאי פעם, ועבודה בארה"ב הפכה לנחלתם של רבים. אולם הזינוק המשמעותי במספר העובדים בארצות הברית חל עם כניסת ענף העגלות וציורי השמן. ההצלחה המסחררת שזכו לה תחומים אלו הביאה לפתיחה של עשרות חברות המציעות עבודה בארה"ב, ופתחה את האפשרות לעבודה גם בפני צעירים חסרי ניסיון לחלוטין.

בשנים הראשונות התמקדה העבודה בעיקר באזורי החוף המוכרים יותר, כמו ניו יורק ולוס אנג'לס, אך כיום, עבודות בארה"ב פרושות על פני כל היבשת. אזור המיד-וסט, הכולל מדינות כמו טקסס ונברסקה, נכבש כבר כמעט כולו, וקשה למצוא עיר בארה"ב שאין בה לפחות חברת עגלות אחת.

כיום יש כל כך הרבה סוגי עבודות בארה"ב ולוחות הדרושים בחו"ל מוצפים בהצעות עבודה שונות, כך שכל אחד יכול למצוא בה עבודה לפי כישוריו וטעמו, מעבודות פיזיות ועד לעבודת מכירות לסוגיה. אפשר למצוא עבודה כעצמאים, או לדבוק בעבודות במסגרת חברות. לפניכם סקירה קצרה על תחומי העבודה הנפוצים.

עבודה בעגלות בארה"ב

מחפשי עבודה בחו"ל בענף המכירה והשיווק עשויים לשקול הצעות עבודה בעגלות בארה"ב כמקום ראשון, כמוכרים או בתפקידים בעלי אופי ניהולי יותר. תרבות הצריכה, שאותה פוגשים בעבודה בענף זה, דומה למדי לזו הקיימת בישראל, למעט העובדה שאצל האמריקאים, יושר ואמינות הם ייהרג ובל יעבור.

המוצרים הפופולאריים ביותר שנמכרים בעגלות הם מוצרי ים המלח. יחד עם זאת, נמכרים גם מוצרים מעולם האיפור והקוסמטיקה, מוצרי טיפוח שונים, פריטי אופנה וצעצועים למיניהם.

אופר בארצות הברית

קיימים מקצועות נוספים, שמאפשרים עבודה בארה"ב למי שאין לו עדיין נסיון רב, תארים או תעודות. אחד מהם הוא טיפול בילדים. הריבוי של משפחות ישראליות ורמת החיים הגבוהה שלהן בארה"ב גורמים לפרנסה מסוג זה להתפתח עד כדי כך, שקיימים גופים המציעים תיווך בין צעירות ישראליות לבין משפחות בעלות שניים עד ארבעה ילדים על פי רוב.

אופר זוהי עבודה שקיימת בחו"ל מזה מאות שנים, עוד כשהיה נהוג לחנך את הילדים בבית ולא לשלוח אותם לבית הספר, אלא שכיום אופר בארצות הברית היא מטפלת שלא מהווה תחליף להורים אלא מתפקדת בעיקר כשילוב של אחות גדולה, חונכת ובייביסיטר.

מובינג, מנעולנות ועבודות אחרות

תחומי עבודה נוספים בארה"ב כוללים שירותים שונים לבתים פרטיים ולמשרדים, כמו תיקונים, הצעת חלופות למוצרים או מכשירים פגומים ומכירה של תכשירים ועזרים - בכל מה שקשור במזגנים, ניקוי שטיחים, הובלות הנקראות גם מובינג, שירותי מנעולנות ועוד.

משרות אלו מאויישות בדרך כלל על ידי בחורים שמוכנים לעבודה פיזית וטכנית כאחד, אולם יכולת שיווקית מועילה גם כאן כיוון שלאחר זמן קצר של הסתגלות לתפקיד ולשיגרה מוצעת אפשרות קידום לדרגת ראש צוות, שחלק מעבודתו היא להציע מוצרים נלווים או בקיצור, לנסות למכור.

הדרישות לכל סוגי העבודה המוזכרים כאן הן מינימליות ביותר, והרבה פעמים לא כוללות יותר מאשר את רצון המועמד/ת. ההנחה היא שמי שכבר מוכן ומעוניין למצוא עבודה בארה"ב או בכל מקום אחר מגיע עם רמה גבוהה של מוטיבציה, וילמד את התחום, יהיה אשר יהיה, במהרה.