עבודה בחו"ל

ביטוח לחו"ל

עבודה בחו"ל > ביטוח לחו"ל
עבודה בחו"ל
עבודות בשלל תחומים ומקצועות!
הצעות עבודה בכל רחבי העולם
לעבוד בצורה חוקית, מקצועית ומהנה
המיקומים האטרקטיביים והחזקים ביותר!
כל נסיעה לחו"ל מחייבת ביטוח מתאים. למרות שמדובר בתרחישים שאף אחד לא רוצה לחשוב עליהם ברצינות תוך כדי ההכנות לנסיעה, זהו נושא שחשוב לדאוג לו ולדאוג לו היטב. העובדה שמדובר בתחום סבוך ומלא סעיפים גורמת הרבה פעמים לאנשים לתגובה לא רציונלית – או ש"שוכחים" מהנושא לגמרי ונותנים למישהו אחר לטפל בביטוח לחו"ל, או שמתחפרים בתוך ציניות מתוך ההנחה ש"ממילא אני לא מבין בזה כלום וממילא כולם מנסים לדפוק אותי".

למעשה מדובר בנושא שניתן לפשט אותו: יש צורך להתייחס לביטוח כאל רשת ביטחון במקרה הגרוע ביותר, ולכן חשוב שרשת הביטחון תהיה מותאמת וחזקה. אז מתי תדעו שאפשר להשאיר את העניין הזה לאישה הנחמדה ממשרד הנסיעות ומתי כדאי לבדוק איזה ביטוח לחו"ל אתם מקבלים?

פוליסת ביטוח לחו"ל

שני מונחים מרכזיים שחשוב להכיר בפוליסה הם: "השתתפות עצמית" ו"סכום השתתפות מקסימלי". לגבי כל אחד מסעיפי הביטוח מצוין סכום השתתפות עצמית, שהוא הסכום שתצטרכו לשלם מכספכם. סכום ההשתתפות המקסימלי, שנקראו לעיתים גם סכום גג, הוא הסכום אותו נדרשת הפוליסה לשלם.

סוגים שונים של ביטוח לחו"ל נבדלים זה מזה בשני הסכומים הללו, והם יכולים להוות את ההבדל בין ביטוח נסיעות לחו"ל שיחסוך לכם כסף ובין ביטוח שלא שווה את התשלום.  

ע"פ רוב, ביטוח לחו"ל כולל עשרות סעיפים שונים, בכל סדר גודל ובכל נושא. זה יכול להתחיל מעלות תרופות וביקורים אצל רופאים מקומיים, סעיף מינורי ביותר שכמעט כל מטייל בחו"ל נזקק לו, ולהסתיים, לא עלינו, בשירותי פינוי וחילוץ במקרים של אסון. גם אם קשה לחשוב על הסכנות כרגע, בעת חתימה על פוליסת ביטוח לחו"ל כדאי להשוות היטב בין הסעיפים בפוליסה, גם אלו שנראים לכם הזויים.

ממה מורכב ביטוח נסיעות לחו"ל?

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא למעשה אוסף של יחידות ביטוח שונות שאוגדו לתוך חוזה אחד שנערך בין המבוטח – הנוסע לחו"ל – לבין חברת הביטוח. הביטוח מורכב מביטוח תאונות, ביטוח בריאות, ביטוח מטען וביטוחים אחרים במידת הצורך. את הביטוח הבסיסי ניתן להרחיב על ידי פעולה הנקראת בשפה הביטוחית "החרגה" או "הרחבה": החרגות מיועדות לכיסוי סעיפים ביטוחיים שאינם נכללים בביטוח הבסיסי.  כמובן שכל החרגה ביטוחית גוררת שינוי בתעריפי הביטוח (יותר כסף).

ביטוח בריאות

הסעיף המרכזי ביותר בביטוח הוא לרוב סעיף הבריאות. זאת מאחר ועלויות אשפוז וטיפול בחו"ל מגיעות לאלפי דולרים ביום. יום אשפוז בבית חולים, במקרה ויהיה בו חלילה צורך, יכול להגיע, ללא ביטוח, לעלות הטיול כולו. בנוסף, ישנם מקרים בהם הנסיעה לחו"ל היא ליעד שהתנאים הסניטריים בו או תנאי הטיפול הרפואי הם ירודים ואף מסכני חיים. ביטוח בריאות למקום כזה יצטרך לכלול גם הטסה לאזור אחר שאינו מוגדר "בית חולים קרוב" כמקובל בביטוח הסטנדרטי, והבאה למקום בו קיימים תנאי טיפול בסיסיים ותנאים היגייניים טובים, כלומר – החרגה.

חברות ביטוח

ביטוח לחו"ל מסופק על ידי חברות ביטוח ובתיווך של גורמים שונים. בין הגורמים המתווכים אנחנו מוצאים את קופות החולים, חברות כרטיסי האשראי, סוכני הנסיעות לחו"ל ואחרים. חברות הביטוח מציעות ביטוח נסיעות סטנדרטי וכן חבילות ביטוחיות שונות שכוללות כבר החרגות והרחבות לתרחישים שונים ומקובלים בחו"ל.

הן על הביטוח הבסיסי והן על ההחרגות וההרחבות חלות מגבלות. למשל, ביטוח נסיעות סטנדרטי מיועד לתקופה של עד חצי שנה והוא כולל תקרה ביטוחית מקסימלית – כלומר, גבול הוצאות שמעבר לו הביטוח מפסיק לכסות עלויות. בדרך כלל ההחרגות וההרחבות יהיו מיועדות לתקופה מוגבלת עוד יותר ויוגבלו גם למקום או תנאים אחרים. בקיצור – אין ביטוח שאינו מוגבל כלל.

חשוב להיות מודעים לנושא זה כדי לדעת למשל שאם מתכננים סקי בתאריך מסויים, לא ניתן יהיה לשנות את התאריך אחרי היציאה לחו"ל ובמידה ונשנה את התאריך, ביטוח הסקי לא יהיה תקף. כמו כן, מי שנוסע לתקופות ארוכות יותר, למשל במסגרת עבודה בחו"ל, יצטרך ביטוח שמכסה תקופה ארוכה יותר.

ביטוח ישיר

ביטוח ישיר מציעים חבילות ביטוח לחו"ל שכוללות כבר הרחבות שונות שמותאמות למקרים נפוצים. בין ההרחבות של ביטוח ישיר ישנן חבילות סקי, ספורט אתגרי, חבילת הריון, החרגת איתור וחילוץ, חורף והרחבות אחרות.

כלל ביטוח

ביטוח לחו"ל של כלל ביטוח נקרא "כלל עולמי" והוא כלול בביטוחי הבריאות של קבוצת כלל. עם זאת הביטוח מכסה לא רק סעיפי בריאות אלא גם סעיפים של אובדן או נזק למטען. על התאמות אישיות של הביטוח ניתן לברר דרך מוקד שירות הלקוחות.

הראל חברה לביטוח

בהראל מציעים ביטוח לחו"ל בשני מסלולים. המסלול הראשון נקרא ALL IN ONE  ומיועד לנסיעות אקסטרים: הוא מוחרג מהביטוח הסטנדרטי בכל הקשור לספורט אתגרי וסקי. המסלול השני נקרא דרכון פלטינום ומיועד לנסיעות עסקיות: הוא תקף לשנה אך מוגבל בתקופות שהיה בחו"ל של לא יותר מחודשיים.

הפניקס

הפניקס מציעים ביטוח לחו"ל שמיועד לתרמילאים ונקרא פוליסת מוצ'ילר: לפוליסת הנסיעות הסטנדרטית הוסיפו הפניקס סעיפים המתייחסים לכיסוי עלויות כתוצאה מאירועים שאופיניים למטיילים, למשל: פגיעה מסמי הזיה, איתור וחילוץ במקרה של נפילה לואדי וסעיפים אחרים.

מגדל

החבילה הביטוחית אותה מציעה מגדל לצורך ביטוח לחו"ל או ביטוח נסיעות לחו"ל מורכבת מביטוח מטען וביטוח בריאות. החבילה נקראת "מגדל מסע עולמי" והיא מוצעת בשלושה מסלולים שונים: רגיל, זהב ופלטינום. ההבדלים בין המסלולים הם בכיסוי ההוצאות הרפואיות.

ביטוח כללית חו"ל

קופת חולים כללית מציעה ביטוח לחו"ל בשלושה מסלולים: סטנדרטי, משופר ואתגרי. המשופר מיועד למצבים מסויימים שבהם קיימות בעיות בריאותיות קודמות ידועות והאתגרי מיועד לכיסוי פעילויות בעלות רמת סיכון גבוהה.

כל הביטוחים כוללים גם סעיפי כיסוי לנזק או אובדן למטען.